Samtec Inc. HW-03-07-T-S-215-105
Part No.:
HW-03-07-T-S-215-105
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-03-07-T-S-215-105.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.215" (5.461mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)