Samtec Inc. HW-02-20-T-S-850-140
Part No.:
HW-02-20-T-S-850-140
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-20-T-S-850-140.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Number of Positions:
2
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.850" (21.590mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)