Samtec Inc. HW-02-17-T-S-305-087
Part No.:
HW-02-17-T-S-305-087
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-17-T-S-305-087.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.088" (2.235mm)
Length - Stack Height:
0.305" (7.747mm)
Length - Tail:
0.087" (2.210mm)