Samtec Inc. HW-02-17-T-S-252-SM
Part No.:
HW-02-17-T-S-252-SM
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-17-T-S-252-SM.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.415" (10.541mm)
Length - Post (Mating):
0.163" (4.140mm)
Length - Stack Height:
0.252" (6.400mm)