Samtec Inc. HW-02-17-T-S-252-122
Part No.:
HW-02-17-T-S-252-122
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-17-T-S-252-122.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.106" (2.692mm)
Length - Stack Height:
0.252" (6.400mm)
Length - Tail:
0.122" (3.099mm)