Samtec Inc. HW-02-17-TM-S-200-100
Part No.:
HW-02-17-TM-S-200-100
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-17-TM-S-200-100.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)