Samtec Inc. HW-02-16-T-S-250-102
Part No.:
HW-02-16-T-S-250-102
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-16-T-S-250-102.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.445" (11.303mm)
Length - Post (Mating):
0.093" (2.362mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.102" (2.600mm)