Samtec Inc. HW-02-16-T-S-249-098
Part No.:
HW-02-16-T-S-249-098
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-16-T-S-249-098.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.445" (11.303mm)
Length - Post (Mating):
0.098" (2.489mm)
Length - Stack Height:
0.249" (6.325mm)
Length - Tail:
0.098" (2.489mm)