Samtec Inc. HW-02-15-T-S-390-SM
Part No.:
HW-02-15-T-S-390-SM
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-15-T-S-390-SM.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK SMD TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
0.390" (9.906mm)