Samtec Inc. HW-02-15-T-S-340-SM
Part No.:
HW-02-15-T-S-340-SM
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-15-T-S-340-SM.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK SMD TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating):
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height:
0.340" (8.636mm)