Samtec Inc. HW-02-13-TM-S-788-110
Part No.:
HW-02-13-TM-S-788-110
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-13-TM-S-788-110.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.332" (8.433mm)
Length - Stack Height:
0.788" (20.015mm)
Length - Tail:
0.110" (2.800mm)