Samtec Inc. HW-02-09-T-S-512-110
Part No.:
HW-02-09-T-S-512-110
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-09-T-S-512-110.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.108" (2.743mm)
Length - Stack Height:
0.512" (13.005mm)
Length - Tail:
0.110" (2.800mm)