Samtec Inc. HW-02-09-T-S-295-SM
Part No.:
HW-02-09-T-S-295-SM
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-09-T-S-295-SM.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK SMD TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating):
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height:
0.295" (7.493mm)