Samtec Inc. HW-02-08-T-S-315-SM
Part No.:
HW-02-08-T-S-315-SM
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-08-T-S-315-SM.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK SMD TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.465" (11.811mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)