Samtec Inc. HW-02-08-T-S-250-SM
Part No.:
HW-02-08-T-S-250-SM
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-08-T-S-250-SM.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK SMD TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.465" (11.811mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)