Samtec Inc. HW-02-08-L-S-216-110
Part No.:
HW-02-08-L-S-216-110
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-08-L-S-216-110.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.204" (5.182mm)
Length - Stack Height:
0.216" (5.486mm)
Length - Tail:
0.110" (2.800mm)