Samtec Inc. HW-02-07-T-S-230-070
Part No.:
HW-02-07-T-S-230-070
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-02-07-T-S-230-070.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.070" (1.778mm)