Samtec Inc. HDWM-25-58-G-D-435-SM-A
Part No.:
HDWM-25-58-G-D-435-SM-A
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHDWM-25-58-G-D-435-SM-A.pdf
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Packaging:
Tube
Number of Positions:
50
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.870" (22.098mm)
Length - Post (Mating):
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height:
0.435" (11.049mm)