Samtec Inc. HDWM-16-59-G-D-384-SM-P
Part No.:
HDWM-16-59-G-D-384-SM-P
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHDWM-16-59-G-D-384-SM-P.pdf
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HDWM
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
32
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.849" (21.565mm)
Length - Post (Mating):
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height:
0.384" (9.754mm)