Samtec Inc. HDWM-16-55-S-D-375-SM
Part No.:
HDWM-16-55-S-D-375-SM
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Packaging:
Tube
Number of Positions:
32
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.715" (18.161mm)
Length - Post (Mating):
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)