Samtec Inc. HDWM-01-52-G-S-200
Part No.:
HDWM-01-52-G-S-200
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHDWM-01-52-G-S-200.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HDWM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
1
Pitch:
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.425" (10.800mm)
Length - Post (Mating):
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)