ams-OSRAM USA INC. GW PUSTA1.PM-NBQB-XX510-1-1050-R18
Part No.:
GW PUSTA1.PM-NBQB-XX510-1-1050-R18
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED White Lighting
Package:
1515 (3838 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudGW PUSTA1.PM-NBQB-XX510-1-1050-R18.pdf
Description:
LED OSCONIQ WARM WHT 2200K 3SMD
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
OSCONIQ® P 3737
Package/Case:
1515 (3838 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
White, Warm
CCT (K):
2200K
Flux @ 85°C, Current - Test:
Flux @ 25°C, Current - Test:
Current - Test:
1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.75V
Lumens/Watt @ Current - Test:
CRI (Color Rendering Index):
70
Current - Max:
3A
Viewing Angle:
120°
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1515
Size / Dimension:
0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):
0.089" (2.25mm)