ams-OSRAM USA INC. GW CSSRM2.PM-N4N6-A434-1-700-R18
Part No.:
GW CSSRM2.PM-N4N6-A434-1-700-R18
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED White Lighting
Package:
1212 (3030 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudGW CSSRM2.PM-N4N6-A434-1-700-R18.pdf
Description:
LED OSLON WHITE SSL SQUARE
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
OSLON® Square
Package/Case:
1212 (3030 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Color:
White, Neutral
CCT (K):
4500K
Flux @ 85°C, Current - Test:
325lm (310lm ~ 340lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:
Current - Test:
700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:
166 lm/W
CRI (Color Rendering Index):
70
Current - Max:
1.8A
Viewing Angle:
120°
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.088" (2.24mm)