ams-OSRAM USA INC. GW CSSRM2.PM-N4N6-A232-1-700-R18
Part No.:
GW CSSRM2.PM-N4N6-A232-1-700-R18
Datasheet:
Chuangxin CloudGW CSSRM2.PM-N4N6-A232-1-700-R18.pdf
Description:
LED OSLON COOL WHITE 5700K SMD
Color:
White, Cool
CCT (K):
5700K
Flux @ 85°C, Current - Test:
325lm (310lm ~ 340lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:
Current - Test:
700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:
166 lm/W
CRI (Color Rendering Index):
70
Current - Max:
1.8A
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.088" (2.24mm)