ams-OSRAM USA INC. GW CSSRM2.EM-N1N3-A333-1-700-R18
Part No.:
GW CSSRM2.EM-N1N3-A333-1-700-R18
Datasheet:
Chuangxin CloudGW CSSRM2.EM-N1N3-A333-1-700-R18.pdf
Description:
LED OSLON COOL WHITE 5000K SMD
Color:
White, Cool
CCT (K):
5000K
Flux @ 85°C, Current - Test:
295lm (280lm ~ 310lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:
Current - Test:
700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:
151 lm/W
CRI (Color Rendering Index):
80
Current - Max:
1.8A
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.082" (2.09mm)