Harwin Inc. G125-FV108F3-03AB000P
Part No.:
G125-FV108F3-03AB000P
Datasheet:
Chuangxin CloudG125-FV108F3-03AB000P.pdf
Description:
CONN HDR FMALE 3PWR + 8SIGNAL
Series:
Gecko MT Reverse Fix
Packaging:
Strip
Number of Positions:
11 (8 + 3 Power)
Pitch - Mating:
0.049" (1.25mm)
Row Spacing - Mating:
0.049" (1.25mm)
Mounting Type:
Through Hole
Insulation Height:
0.207" (5.25mm)
Contact Length - Post:
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Features:
Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key
Current Rating (Amps):
2A, 10A