Harwin Inc. G125-FS15005F0P
Part No.:
G125-FS15005F0P
Datasheet:
Chuangxin CloudG125-FS15005F0P.pdf
Description:
GECKO-SL FEMALE VERTICAL SMT CON
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
50
Pitch - Mating:
0.049" (1.25mm)
Row Spacing - Mating:
0.049" (1.25mm)
Fastening Type:
Push-Pull
Insulation Height:
0.207" (5.25mm)