Hirose Electric Co Ltd FX10A-144P-SV1(83)
Part No.:
FX10A-144P-SV1(83)
Datasheet:
Chuangxin CloudFX10A-144P-SV1(83).pdf
Description:
CONN HDR 144POS SMD GOLD
Series:
FunctionMax™ FX10
Number of Positions:
144
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Features:
Board Guide, Solder Retention
Contact Finish Thickness:
30.0µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights:
5mm
Height Above Board:
0.177" (4.50mm)