Samtec Inc. FW-50-05-L-D-382-150
Part No.:
FW-50-05-L-D-382-150
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudFW-50-05-L-D-382-150.pdf
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, FW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
100
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin:
0.532" (13.513mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.382" (9.703mm)