Samtec Inc. FW-25-05-L-D-445-100-A
Part No.:
FW-25-05-L-D-445-100-A
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudFW-25-05-L-D-445-100-A.pdf
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, FW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
50
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin:
0.545" (13.843mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.445" (11.303mm)