Samtec Inc. FW-17-03-G-D-310-090-A
Part No.:
FW-17-03-G-D-310-090-A
Datasheet:
Chuangxin CloudFW-17-03-G-D-310-090-A.pdf
Description:
CONN HDR 34POS 0.05 STACK SMD
Number of Positions:
34
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Row Spacing:
0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin:
0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.310" (7.874mm)