Samtec Inc. FW-16-03-L-D-303-065-A
Part No.:
FW-16-03-L-D-303-065-A
Datasheet:
Chuangxin CloudFW-16-03-L-D-303-065-A.pdf
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Number of Positions:
32
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Row Spacing:
0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin:
0.368" (9.347mm)
Length - Post (Mating):
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height:
0.303" (7.696mm)