Samtec Inc. FW-15-05-G-D-395-157-A-P
Part No.:
FW-15-05-G-D-395-157-A-P
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudFW-15-05-G-D-395-157-A-P.pdf
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, FW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
30
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin:
0.552" (14.021mm)
Length - Post (Mating):
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height:
0.395" (10.033mm)