Samtec Inc. FW-03-03-L-D-225-065
Part No.:
FW-03-03-L-D-225-065
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudFW-03-03-L-D-225-065.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, FW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
6
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin:
0.290" (7.366mm)
Length - Post (Mating):
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height:
0.225" (5.715mm)