Fairview Microwave FMCA2677/VL-300
Part No.:
FMCA2677/VL-300
Description:
COAX CBL 1.0/2.3 TO HD-BNC
Style:
1.0/2.3 to HD-BNC
1st Connector:
HD-BNC Plug
2nd Connector:
1.0/2.3 Plug
Length:
300.0" (7.6m) 25.0'
Cable Type:
Belden 1694A
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Violet
Features:
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C