Fairview Microwave FMCA2606/YW-300
Part No.:
FMCA2606/YW-300
Description:
COAX CBL 1.0/2.3 TO 1.0/2.3
Style:
1.0/2.3 to 1.0/2.3
1st Connector:
1.0/2.3 Plug
2nd Connector:
1.0/2.3 Plug
Length:
300.0" (7.6m) 25.0'
Cable Type:
Belden 4694R
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
12 GHz
Color:
Yellow
Features:
Operating Temperature:
-30°C ~ 75°C