Fairview Microwave FMCA2526-12
Part No.:
FMCA2526-12
Description:
COAX CBL 2.2/5 TO N-TYPE
Style:
2.2/5 to N-Type
1st Connector:
2.2/5 Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
TFT-402LF
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Blue
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C