Fairview Microwave FMCA2510-12
Part No.:
FMCA2510-12
Description:
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE
Style:
7/16 DIN to N-Type
1st Connector:
7/16 Plug, Right Angle
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
TFT-402LF
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Blue
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C