Fairview Microwave FMCA2502-36
Part No.:
FMCA2502-36
Description:
COAX CBL 4.3/10 TO N-TYPE
Style:
4.3/10 to N-Type
1st Connector:
4.3/10 Plug, Right Angle
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
TFT-402LF
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Blue
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C