Fairview Microwave FMCA2484-24
Part No.:
FMCA2484-24
Description:
COAX CBL 4.3/10 TO 7/16 DIN
Style:
4.3/10 to 7/16 DIN
1st Connector:
4.3/10 Plug
2nd Connector:
7/16 Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
TFT-402LF
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Blue
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C