Fairview Microwave FMCA2477-60
Part No.:
FMCA2477-60
Description:
COAX CBL 4.1/9.5 TO N-TYPE
Style:
4.1/9.5 to N-Type
1st Connector:
4.1/9.5 Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
TFT-402LF
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Blue
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C