Fairview Microwave FMCA2350-24
Part No.:
FMCA2350-24
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug, Right Angle
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
TFT-402LF
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Blue
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C