Fairview Microwave FMCA2279-50CM
Part No.:
FMCA2279-50CM
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
1/4" Superflexible Coaxial Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms