Fairview Microwave FMCA2241-12
Part No.:
FMCA2241-12
Description:
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10
Style:
4.3/10 to 4.3/10
1st Connector:
4.3/10 Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Flange
2nd Connector:
4.3/10 Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
0.250" Flexible Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C