Fairview Microwave FMCA2239-60
Part No.:
FMCA2239-60
Manufacturer:
Fairview Microwave
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Description:
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10
Manufacturer:
Fairview Microwave
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
4.3/10 to 4.3/10
1st Connector:
4.3/10 Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
4.3/10 Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
0.250" Flexible Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C