Fairview Microwave FMC0428315-72
Part No.:
FMC0428315-72
Description:
COAX CBL SMA TO SMC
Style:
SMA to SMC
2nd Connector:
SMC Plug
Length:
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-65°C ~ 165°C