Fairview Microwave FMC0404085-24
Part No.:
FMC0404085-24
Manufacturer:
Fairview Microwave
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Manufacturer:
Fairview Microwave
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SMA Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
Hand Formable .047
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
8 GHz
Color:
Blue
Features:
Operating Temperature:
-65°C ~ 165°C