Fairview Microwave FMC00776/0002-60
Part No.:
FMC00776/0002-60
Description:
COAX CBL 4.3/10 TO N-TYPE
Style:
4.3/10 to N-Type
1st Connector:
4.3/10 Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
SPO-500
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C