Fairview Microwave FMC00402-50CM
Part No.:
FMC00402-50CM
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
LMR 200
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C