Fairview Microwave FMC00331-12
Part No.:
FMC00331-12
Description:
COAX CBL SMA TO N-TYPE
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
N-Type Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-223
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
12.4 GHz
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C